| DV7 a întrebat:

Ajutor sad Nu-mi mai functioneaza touch-ul de la telefon sad L-am scapat pe jos,are ecranul spart, dar se aprinde..merge..numai ca touch-ul refuza sa indeplineasca, comenzile.Ce pot face? Nu am decat butonul 'Turn on/off' fizic..home,search,settings si back sunt tot tactile..deci nu functioneaza..Telefonul e Huawei U8650 Sonic.ce pot face? Dau funda puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Mergi la un service specializat si ti-l schimba.
De exemplu pentru un Alcatel a costat 100 lei. Acum depinde si de telefon.
Baftă!

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Îl duci la "doctor" - la Service!
Acasă n-ai ce să-i faci!

Toate cele bune.

| drogh a răspuns:

Ehe, si mie mi s-a intamplat de multe ori cu touch-u... Tot ce trebuie sa faci este sa il duci la un service si sa ii lasi pe cei de acolo sa-si faca treaba. Trebuie sa stii ca totusi vei baga ceva bani in repararea lui.

| Criistyanna a răspuns:

Mergi si repara-lwinking acum depinde si de complexitatea telefonului.nu costa foarte mult oricum happy succes!

| DV7 explică (pentru Criistyanna):

Multumesc,e destul de slab telefonul, dar inca il vreau. laughing

| Criistyanna a răspuns (pentru DV7):

laughing ok atunci du"l la un consult repede laughing

| Elenuca3567 a răspuns:

La reparat cu el sau cumpara-ti altul, altceva n-ai ce sa faci. Data viitoare ai mai multa grija de lucrurile tale. happy