| SilentRain a întrebat:

Alpha ' am si eu dilema si as fi recunoscătoare daca m-ati ajuta.
Încă nu am pus folie de protecție pentru display (am un s9) si nu stiu ce folie sa cumpăr si daca pot sa o pun eu acasa.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Foliile de protectie de la Alien Surface imi par cele mai potrivite. Se muleaza perfect pe telefon. Sunt facute din ceva microfibra, iar aplicarea lor se face foarte usor. Are un spray cu care dai peste ecran, pana il faci balta, si apoi pui folia. Poti sa o scoti, poti sa o muti, ai cat timp vrei tu. Apoi, dupa ce ai gasit pozitia potrivita dai cu o plaeta (care vine la pachet) peste folie, se scoate aerul si aia e. Dar toate instructiunile sunt acolo.

Insa, ca exista si un insa, daca ai o husa care prinde la toate capetele, s-ar putea sa se agate de folie pe la capete. Dar poate nu o sa fie cazul la tine. Se gasete prin orice magazin online, eMAG, cel, etc.

1 răspuns:
| Zedge a răspuns:

Daca nu ai experienta nu iti recoamnd sa o pui tu, mergi la un service autorizat de telefoane si cu 5-10 lei rezolvi.
Despre folie sunt mai multe variante, trebuie sa fie de calitate, depinde daca vrei de sticla sau normala, daca ai grija de el si nu il scapi pe jos ajunge si o folie normala daca nu si vrei sa fi mai sigura ii pui una de sticla plus husa neaparat.