| Bojica_Dinamo_Adrian_1994 a întrebat:

Am 1 telefon bluboo maya si am 0 problema nu-mi merg datele mobile eu le activez si degeaba ca pe net tot nu merge sunt in vodafonede exp wifi imi merge dar datele mobile nu si doar ce am luat telefonul

4 răspunsuri:
| Bogdiy14 a răspuns:

Intra in setari si cauta retele mobile, de acolo dai pe nume puncte de acces si fa un APN nou/// Nume: Vodafone APN: Internet
Ar trebuii sa mearga

| alinutastraub a răspuns:

Incearca sa-l repornesti. si eu patesc la fel cand reincarc si il repornesc si merge. daca nu incearca sa scoti cartela/ bateria si sa le bagi la loc.

| CristianBarbos a răspuns:

Schimba simul in al2-lea slot! verifica la sectiunea date mobile si activeaza 3g deoarece nu au 4g din pacate! mai incearca si scanare manuala de retea! bafta!

| Ionut061993 a răspuns:

Poți suna la call centre, este posibil sa nu ai setările pentru datele mobile activate pe telefonul cel nou. In mod normal in momentul in care introduci o cartela noua intr-un telefon nou trebuie sa ți se trimită un mesaj cu setările, in caz contrar cei de la Vodafone suport te vor ajuta