| Andreea9222 a întrebat:

Am 2 intrebari pentru posesorii de iphone.
1.Atunci cand blochezi pe cineva sa nu-ti mai trimita mesaje pe telefon, primesti vreo notificare ceva daca acel om incearca totusi sa-ti trimita sms? Aveti idee cum ii apare celui blocat care nu e utilizator de iphone mesajul(normal sau nu se poate expedia)
2.Cand blochezi pe cineva de pe iphone la apeluri, se blocheaza automat si sms-urile?
Multumesc

2 răspunsuri:
| hacktek a răspuns:

1: Persoana blocată îşi trimite mesaj, şi nu îi apare nimic cum că ar fi blocat. Tu însă nu primeşti nici un mesaj şi nici o notificare.
2: Nu, când blochezi apelurile nu se blochează şi SMS-urile.

| Dsrtff a răspuns:

1.da,se poate. Dar se poate anula chestia asta din setari. Sau saca vrei sa vezi mesajele/apelurile blocate le poți vizualiza
2.da