| AmandaCamelia a întrebat:

Am abonament Digi Optim Nelimitat cu 5EURO de la Rds. Mi-am luat si un telefon de la ei, pe care-l platesc in rate. Astazi am primit un mesaj cum ca mi s-a emis factura, de 166.52 RON. Mereu cand apelam la *111# pentru a vedea cat am cost suplimentar, imi arata ca am 0.00 RON. Nu am sunat in afara tarii, nu am trimis mesaje si nici macar n-am folosit internetul. 80 lei e avansul la telefon, 60 lei rata si vreo 5 EURO (cam 23 lei daca nu gresesc) abonamentul. Cand imi vine telefonul, a spus ca voi plati avansul si atat, nu dau prima rata. Telefonul inca n-a ajus, si ar trebui sa platesc doar abonamentul. Atunci, cum e posibil sa am de platit 166.52 RON? Nu mai inteleg nimic. E posibil sa-mi fi adaugat ei mai mult de platit? Sau e posibil ca in acei 166.52 sa fie inclus internetul si TV-ul?

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

Prima data vine pe 2 luni factura si sunt incluse toate-tv...

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi când se emite factură se emite pe toate serviciile ce le ai de la ei.Asă se explică suma ce o ai de plată. Daca ai factură uită-te pe ce ți-a factuarat.LA mine îmi vine și internetul și televiziunea pe o singură factură; alte servicii nu am de la ei și plătesc 67 ron lunar pe net de 100 mb și Tv analogic.Succes

| express11 a răspuns:

Chiar daca nu ti-a venit telefonul, tu vei plati si rata lui.in concluzie vei plati suma de pe factura.

| viotedy a răspuns:

Uite-60+60=120+23+23=166,deci e pe 2 luni, fara tv...de regula le cumuleaza.

| Nelu62 a răspuns:

Fa-ti un cont la ei, si o sa ai mai multe informatii inclusiv factura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa suni la ei ca sa lamuresti treaba.Si am inteles ca digi ca si Vodafone sunt ca vai de ei in seriozitate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Posibil ai de plata avansul suma de rata pe o luna plus abonamentul.Cam atat se aduna 160 si ceva. 5 euro este 40 de lei cat costa euro la zi fara tva.In jur de 40 de lei.