| anonim_4396 a întrebat:

Am abonament la digi mobil (optim nelimitat) si cica am net nelimitat cu trafic inclus pana in 5gb, dupa ce termin acei 5gb ma va taxa sau nu voi mai avea internet?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Nu esti taxat dar o sa mearga foarte greu netul. O sa stai secunde bune pana se deschide o pagina.

2 răspunsuri:
| pilaf a răspuns:

După ce termini acei 5Gb nu vei fi taxat. Doar scade foarte mult viteza și vei aștepta ceva mai mult până se deschide o pagină.

Concluzie: Nu vei fi taxat și vei avea internet în continuare.

| whereareunow a răspuns:

Nu esti taxat, am si eu abonament la digi doar ca pana in 3 gb. Dupa ce ii termini viteza scade cu mult sub 1 mbps si mi se misca foarte greu, n-am niciun chef sa mai umblu pe net. Nu platesti nimic. Eu zic ca 5 gb sunt perfecti pentru o luna de umblat pe net in pauzele de la scoala. Youtube-ul consuma cel mai mult ca sa stii. Ai undeva prin telefon ceva cu monitorizare trafic de date sa vezi cat ai consumat. Funda?