| Catalinlupu23 a întrebat:

Am Android 9 vreau sa instalez un apk si imi zice aplicatia nu este instalata, am instalat mai multe apk uri si tot asa face ce pot sa fac, daca dau factory reset oare merge? Nu stiu dar astept niste raspunsuri.

4 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

99.99% ca ORICE APLICATIE MERGE
nu vreau sa intru in explicatii de ce TREBUIE SA MEARGA

tot ce vreau sa te intreb e daca ai activat "unknow sources"?!?

daca nu, cauta pe net cum, optiunea e FOARTE ASCUNSA si intai trebuie sa activezi "developer" care e "ciudat" (trebuie sa apesi de e'nspe ori pe verision name)

so, DIG, DIG, DIG (sapa in engleza, in RO inseamna sa studiezi "cum" tongue )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este din cauza Play Protect din Magazin Play. Dezactivează play Protect mai întâi. De asemenea, oferă și permisiunea de instalare din surse externe/necunoscute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau poate aplicația nu este compatibilă cu telefonul.

| Slavitesti a răspuns:

Intră la setări-Întreținere dispozitiv sau Stocare și sterge memoria cache! Aia nu te lasa sa instalezi ca nu ai spatiu! Asa imi face si mie si dupa ce sterg cache merge!