| alex19051988 a întrebat:

Am auzit ca cei de UTOK ofera garantie pe telefoane de 5 ani de zile si as vrea sa stiu daca este adevarat si daca mai sunt si alte branduri sau modele de telefoane mobile care ofera garantie mai mare de 2 ani de zile. Imi puteti spune toate telefoanele mobile care sunt de vanzare care ofera garantie mai mare de 2 ani de zile si daca cunoasteti despre acest lucru ca exista.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Direct de la sursa. Am avut probleme de garantie, am returnat de mai multe ori, de fiecare data s-au executat fara comentarii. La primul chiar mi-au dat mai mult pe el decit dadusem eu, ca il luasem la reducere si dupa a crescut pretul, iar ei nu au putut sa il repare si mi-au dat store credit in valoare mai mare de mi-am luat altul. Voila, de exemplu - https://www.chinavasion.com/......_3G_Black/

7 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Mi-a zis o prietena ca tableta ei Utok are 5 ani garantie si s-a stricat dupa cateva luni si cei de la garantie i-au spus ca garantia e valabila daca vine cu o defectiune din fabrica.winking Nu prea iti recomand sa-ti cumperi talefoane UTOK spune cati bani ai si iti zic eu ceva bun.

| KodrutZ a răspuns (pentru RobertMoon):

Ete fis. Ce i se stricase, mai exact? De obicei garantia nu acopera faze de genul plesnituri de ecran, crapaturi ale carcasei, butoane bulite, chiar daca sint vicii de fabricatie. UTOK sint chinezarii cu garantia locala si cu ambalajul personalizat, plus ceva aplicatii complet inutile bagate pe git, gen Seenow, Elefant Reader si inca vreo doua.
@alex: Poti sa cumperi extensie de 1 sau 2 ani de la garaj sau eMAG la toate telefoanele astea cu 1-2 ani garantie. Serioux ar mai veni cu 3 ani garantie.

| alex19051988 explică (pentru KodrutZ):

Seenow este gratuit sau trebuie sa platesti abonament.

| alex19051988 explică (pentru RobertMoon):

Eu as fi dispus sa cumpar un telefon Allview, E-boda, Evolio si Utok, iar suma maxima ar fi de 400 RON deoarece nu mai dau pentru un smartphone dual sim mai mult de atat. Care din aceste marci imi recomandati mai ales cand am probleme cu telefonul si sunt inca in garantie.

| KodrutZ a răspuns (pentru alex19051988):

Moca prima luna, abonament dupa. Vezi ca la Allview cel putin se pling toti de garantie/suport. La astialalti... naiba stie.winking

| RobertMoon a răspuns (pentru alex19051988):

Dintre astea Allview toate sunt marci romanesti cu telefoane rebranduite, sau un S3 Mini nou de pe OLX gasesti la 400 de lei nou.

| alex19051988 explică (pentru KodrutZ):

Daca mai stiti si alte marci de telefoane Dual Sim care nu au telefoane foarte scumpe si care ofera si garantie.

| KodrutZ a răspuns (pentru alex19051988):

Direct de la sursa. Am avut probleme de garantie, am returnat de mai multe ori, de fiecare data s-au executat fara comentarii. La primul chiar mi-au dat mai mult pe el decit dadusem eu, ca il luasem la reducere si dupa a crescut pretul, iar ei nu au putut sa il repare si mi-au dat store credit in valoare mai mare de mi-am luat altul. Voila, de exemplu - https://www.chinavasion.com/......_3G_Black/