| PainTech a întrebat:

Am avut o cartelă de 5 euro Telekom cu extraoptiunea gigaday. Nu am reîncărcat la timp și am încărcat 6 euro pentru a avea acces în continuare. Acum am încărcat 5 euro ( la timp ) și nu am primit gigaday. Ce se întâmplă?

"Ca să accesezi bonusul GigaDay cu Stream ON si Social Data Pack trebuie să activezi una din opțiunile de 5, 6 sau 7 euro credit din ofertă. Alege o opțiune de minim 6 euro credit și vei avea acces la bonusul GigaDay cu Stream ON si Social Data Pack, oricând activezi sau reactivezi opțiunea. Dacă alegi Opțiunea 5 vei avea acces la bonusul GigaDay cu Stream ON si Social Data Pack, atunci când reîncarci la timp astfel încât activarea sau reactivarea opțiunii de 5 euro credit să se facă în continuarea opțiunii active pe contul tău, fară pauză între ele."

Deci am avut opțiunea de 6 euro luna trecută, am încărcat cu 5 acum, in continuare. De ce nu am primit gigaday?

Răspuns Câştigător
| Dumitru_Octavian_2000 a răspuns:

Cred ca o primesti doar daca incarci cu 6 euro

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Mergi la Telekom si te lamuresc ei.

| PainTech explică:

Am rezolvat.
Cu toate că am încărcat, uitasem sa activez opțiunea ( care de obicei se activa automat ).

| cfrtobias a răspuns:

Ca să accesezi bonusul GigaDay cu Stream ON si Social Data Pack trebuie să activezi una din opțiunile de 5, 6 sau 7 euro credit din ofertă. Alege o opțiune de minim 6 euro credit și vei avea acces la bonusul GigaDay cu Stream ON si Social Data Pack, oricând activezi sau reactivezi opțiunea. Dacă alegi Opțiunea 5 vei avea acces la bonusul GigaDay cu Stream ON si Social Data Pack, atunci când reîncarci la timp astfel încât activarea sau reactivarea opțiunii de 5 euro credit să se facă în continuarea opțiunii active pe contul tău, fară pauză între ele. cu 5 euro cred ca daca folosesti mult cica sa mearga in continuare https://www.telekom.ro/1gigadenet/