| ș53fan a întrebat:

Am câteva întrebări!
1)Am niște pixeli morți! Pot scăpa cumva de ei?
2)Am niște zgârieturi fine pe rama telefonului! Vreun sfat cum as putea scăpa de ele?
3)Daca am aceste probleme plus bateria (nu prea mai ține)și mai are și niște pete pe ecran! Deci daca am aceste probleme...îl pot duce la garanție cu toate acestea?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pixelii morti sunt problema de fabricatie, poti solicita sa fie schimbat ecranul in termenul de garantie.
Petele de pe ecraan - depinde din ce motiv sunt. Probabil doar folia este zgariata.
Zgaraiturile de pe carcasa - sunt deseori inevitabile, chiar si daca folosesti atent telefonul, dar nu scot elefonul din garantie.
La reparatie in garantie, ecranul trebuie sa-l schimbe din oficiu, iar pentru o noua carcasa si folie + manopera se poate percepe taxa.

Bateria are garantia egala cu telefonul, daca in certificatul de garantie sau alt document de insotire nu este specificat altfel.

| flixbuster a răspuns:

1) Nu

2) Nu

3) Bateria are garantie 6 luni de obicei. Petele - daca ai sters tu cu acetona (mai era unul pe aici), pa, pa! Singurele motive de garantie ar fi un numar mare de pixeli morti si petele daca nu sunt din vina ta (sau sa poata ei sa spuna ca din vina ta).

Răspuns utilizator avertizat
| vvg2018 a răspuns:

Ai doua variante.ori il repari si suporti plata, ori iti vinzi telefonul si iti iei altul. sper ca te-am ajutat.