| dighro a întrebat:

Am citit câteva lucruri despre aceasta problema pe diverse site-uri, am citit și contractul dar nu sunt lămurit. Anul trecut am prelungit abonamentul telefonic de 12 luni cu încă 12 luni. Mai exact pe data de 13.05. 2016 am semnat noul contract. Acum vreau sa revin pe prepay. Asa ca m-am gândit ca luna următoare sa fac cererea, cu 30 de zile inainte de data de 13.05. 2017. Problema e ca nu sunt sigur daca trebuie sa plătesc ceva, pentru ca în contract scrie ceva de taxa de justa despăgubire. Teoretic nu ar trebui pentru ca sunt la zi cu plata și plus ca am respectat perioada contractuala. cererea trebuie facuta musai cu 30 de zile inainte de data finala a contractului sau se poate face si de pe acum? mersi! ar fi de foarte mare ajutor experiente proprii si nu luate de pe google!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cererea poti depune chiar si cu trei luni inainte, doar sa fie INAINTE cu CEL PUTIN 30 zile.
Iar din data de 13.05. 2017 abonamentul tau va inceta, dar poti solicita ca numarul sa-ti ramana, sa-l folosesti in regim de pre-pay.