| alinel0808 a întrebat:

Am citit pe net ca nu e bine sa incarc telefonul cu alt incarcatori, eu nu mai am incarcatorul original decat cablus usb priza e de i phone, si nu stiu daca este original sau nu, si am prin casa un incarcator de Samsung care este original, telefonul meu este Allview, intrebarea mea este cu ce incarcator din acestea e bine sa il incarc ca sa nu ii stric bateria, FUNDA!

3 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

Daca mufa se potriveste, foloseste-l linistit. Chestia cu "originalul" e pentru profitul lor.

| Northwind a răspuns:

Ți-aș recomanda să nu te riști! Am avut tabletă Allview și am folosit alt încărcător, fiind necesar mai apoi să schimb tableta cu totul. Du-te la un magazin de telefoane sigur și dă-ți comandă de încărcător special pentru telefonul tău. Repet, nu are rost să te riști!

| Emilaino a răspuns:

Eu incarc telefonul meu cu cablul de la tableta si nu se intampla nimic eu spun sa incerci ca nu are nimic