| dorinta233 a întrebat:

Am comandat un telefon iar acest accepta Mini-SIM. Eu am un SIM normal si nu vreau sa imi schimb numarul happy cum pot sa fac cartela mea SIM in cartela Mini-SIM?

Răspuns Câştigător
| upendo a răspuns:

Salut!

Trebuie sa te duci la compania de telefonie mobila de unde ai cartela(fie ca e prepay sau abonament)..Aici intervin 2 variante:fie ti-o capseaza(nu te gandi la capse pentru hartie laughing) pentru a-i micsora dimensiunile, fie ti-o schimba direct (iti pastrezi numarul, doar ca primesti o cartela potrivita).Ce vei alege vei decide impreuna cu cei de acolo..insa ce te sfatuiesc eu e sa o schimbi direct; cu cele capsate poti intampina la un momentdat probleme.
Sper ca te-am putut ajutahappy

3 răspunsuri:
| fordfocus96 a răspuns:

Te duci la compania de telefonie de unde ai cartela, si ii rogi sa ti-o faca ei! Ori iti dau alta noua cu nr tau, sau iti taie din ea!

| dragos9234 a răspuns:

Te duci la o reprezentana a furnizorului tau de telefonie si le spui ce iti trebuie.

| pridolog a răspuns:

Nu cred ca exista nici o cale, dar un prieten de al meu si-a taiat cartela putin si a mers.Dar nu te sfatuiesc.Crede-ma sunt expert.