| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat azi un Allview p9 energy lite la secound si de la 15 % scade drastic bateria la 1 % in nici un minut, dar pana la 15 tine bine bateria. Aveti vreo idee de ce?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De la baterie este dusă, trebuie schimbata, asa se întimplă cand cumperi jafuri de la second hand țepe, telefoane de cacao.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De unde l ai cumpărat? De la ăia care iau telefoane la amanet? Ei si cumpără si vînd. Te au păcalit, sigur nu ai incarcatorul original al telefonului sau cablul de date, ori handsfree, ca ei il vind fara accesorii.

| cfrtobias a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Pai si ce treaba incarcator daca pana la 15% ii tine bateria si dupa se descarca repede poate bateria s-a stricat

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

De pe olx, am incarcatorul original bateria e problema.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, dar tot te a păcalit, trebuia sa i ti spună ca este defectă bateria, cît ai dat pe telefon?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru cfrtobias):

Păi cu incarcator se incarca bateria din priza ca doar nu se reîncarca in buzunar, dar problema telefonului este BATERIA.

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

170 de lei, pai am intrebat-o daca este buna si o zis ca da.i-am trimis oricum un sms cu sinceritatea se gaseste mai greu in ziua de azi laughing asta e ...bine ca merge bine si pana la 15% putea fi mai rau sa se stinga sau sa se restarteze se dau multe tepe pe olx de la o fata nu ma asteptam oricum ..mai ales ca in anuntu ei scria ca functioneaza 10/10.

| anonimg a răspuns:

Allview este un telefon slab; luat și la mâna a doua, este clar.
Scăpa de el și i-ați unul nou. Orice model de Xiaomi te ține mult la baterie. Și ca telefoane sunt foarte bune.

| Bondarel99 a răspuns:

Asa se intampla cand e bateria uzata.