| Ibrahimovic a întrebat:

Am cumparat o cartela PrePay dintr-un magazin Orange, insa nu stiu care ii este numarul. Cum aflu? Este credit pe ea? Pot suna? Cum imi pun optiune daca este?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a afla nr Orange suni la 222, apoi apeşi tasta 2.
Pentru a afla creditul ( sau ce opţiune ai activată "din oficiu" ) suni la 333.

Toate cele bune!

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/1e0N7Bl.jpg

http://i.imgur.com/2q6KoEi.jpg

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Formezi un numar cunoscut si suni, asa afli numarul tau.
Ori formezi 222 si 1 este pentru reincarcare si tasta 2 pentru a afla numarul tau.
Sarbatori fericite happy

| LePotato a răspuns:

Suni la 222 si urmezi instructiunile care ti le ofera robotul

| Divy a răspuns:

Suni la 222 și acolo ai opțiunea de a-ți asculta numărul de telefon apăsând tasta 2.

Pentru aflarea creditului respectiv a extraopțiunii active apelezi *133# și vei primi mesaje cu aceste informații.

Da poți suna, timp de o lună cât serviciul este activ și în limita ofertei/extraopțiunii oferite sau alese.

Pentru schimbarea unei opțiuni este necesar ca oferta să fie întreaga (adică să nu consumi minute respecti mesaje pentru contactarea unor persoane bipurile nu sunt incluse) și poți proceda astfel *100# > contul meu > opțiuni active (selectezi opțiunea care o ai ) > dezactivare opțiune
Și creditul tău va fi realocat și vei putea alege altă opțiune

| mariancadaru a răspuns:

Ca sa afli numarul de telefon suna la 222 si dupa apesi tasta 2, Suni la 333 ca sa iti afli creditul! Si daca vrei sa il reincarci scrie 222 si codul de reincarcare! Funda!

| Bold_Alex_1995 a răspuns:

Vezi la *133# daca ai ceva minute apoi apeleaza de pe cartela cea noua pe cineva si vezi ce numar ai. Pentru a activa o optiune tastezi *100#