| Nicusor_Pitaru_1970 a întrebat:

Am cumparat un iphone 4 acu 2 ani la mana a doua si avea whatsapp instalat, iar acum am dezinstalat aplicatia si cand vreau sa o instalez inapoi nu mai reusesc deoarece imi cere sa introduc primul numar care a fost folosit pentru insalarea whatsapp pe acest telefon. Ce rezolvare pot gasi pentru asta?

Răspuns Câştigător
| CarcotasulVesel a răspuns:

Scrie la whatsapp
https://www.whatsapp.com/contact/
si intreaba-i de dulce... NU ar trebui sa se comporte asa

insa in orice caz, nu prea imi dau seama cum ai ajuns tu la concluzia ca iti cere primul numar si, NU, numarul curent pe care il ai pe telefon... eu nu am instalat niciodata whatsapp pe iOS si stiu ca Apple e f_utut in kur si batut in cap, RAU, totusi aici e vb de whatsapp nu de Apple asa ca pe Android ar trebui sa fie la fel, si dupa dezinstalare/reinstalare cere numarul la care sa iti trimita SMS cu, cod, NU NUMARUL MAI VECHI SI CHIAR POATE FI UN NUMAR DE PE ALT TELEFON (de ex. poti sa ai un telefon smart fara cartela si un telefon classic, cu cartela pe care sa primesti sms)

morala, baga numarul pe care il ai acum si vezi ce se intampla

totusi, exista o problema, daca, contactele tale te stiau dupa numarul vechi, tu nu pierzi contactele, DAR ei s-ar putea sa iti scrie pe numarul vechi si sa nu mai vezi mesajele noi, insa asta nu ai cum sa o corectezi si e din cauza ca ai dezinstalat whatsapp-ul (c'est la vie)... tot ce poti sa faci e sa incerci sa, scrii la whatsapp (ti-am dat link sus)... poate, poate

| Nicusor_Pitaru_1970 explică (pentru CarcotasulVesel):

Am resetat telefonul de mai multe ori, dar tot degeaba. Am scris la whatsapp in romana, dar mi s-a trimis mesaj sa scriu in engleza si cum nu stau bine cu engleza am renuntat. Am sa mai incerc cu google translate. Multumesc!

4 răspunsuri:
| TheTom7 a răspuns:

Daca ai vrut iphone, acum stai si bucura-te de el.

| Jxnxnxbz a răspuns:

Sa introduci numarul, iar daca nu il stii, reseteaza-ti telefonul.

| cfrtobias a răspuns (pentru Jxnxnxbz):

Pai de exemplu de n-are cartela aia cum ii vine sms pentru cod confirmare? poate ca poate baga numar cel bun de acum si va merge de poate