| SaVa13 a întrebat:

Am cumparat un Samsung galaxy mini 2 de vreo 5 zile si ceva.Pana acu mi-a mers perfect dar acum cand vreau sa il deschid imi apare SAMSUNG pe ecran apoi se reseteaza...Ce pot sa fac si care ar putea fi cauza? Se poate rezolva intr-un service si cam cat costa reparatia?

5 răspunsuri:
| Sim0 a răspuns:

Nu ai primit garantie la el? Acelasi model de telefon mi-am cumparat si eu in urma cu o luna, iar dupa 2-3 saptamani ecranul se facea alb, mergea foarte greu. L-al dus impreuna cu garantia la locul de unde l-am cumparat si in 10 zile mi-a venit telefonul reparat. Nu trebuie sa dai vreun ban! happy

| TommyLynn a răspuns:

Metoda asta iti va sterge contactele, mesajele, tot ce ai in telefon, exceptand ce ai pe cardul SD si pe cartela SIM(pe care e bine sa le scoti)

1.Il inchizi
2. Apesi: HOME+POWER (mijloc+ala lateral dreapta)
3. Tii apasat
4. Ai intrat in android recovery mode
5. Cauti acolo FACTORY DATA RESET / WIPE DATA sau cv asa
6. Dai acolo (se navigheaza cu tastele de volum si cu home button)
7. Iti apare o lista cu "n" de no si un da.
8. Dai la da
9. Telefonul se va reboota de 2 ori. Nu te speria daca sta prea mult cu Samsung pe ecran. Se instaleaza sistemul de operare.

| SaVa13 explică (pentru TommyLynn):

Da dar nu imi intra in revovery mode

| Bya28 a răspuns:

Daca e in garantie du-l la servis si in putin timp o sa fie gata

| SaVa13 explică:

Asta e ca eu l-am luat de pe un site foarte cunoscut si daca e sa il duc trebuie sa il trimit in Bucuresti prin posta si...