| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat un Samsung s4 de pe olx si mi se descarca cate un procent din 2 in 2 minute la baterie.pe voi cat va tine bateria?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am avut 3 s4. unu l-am pierdut si a trebuit sa imi iau altul, ma rog. Atunci cand au iesit in perioada aia.
Bateria a tinut doar 9 luni asa.
Prima oara s-au umflat bateriile, si la al meu si la a lu nevasta-mea, cam in acelasi timp.
Iti dai seama ca nu dadeam 30£ pe o baterie originala, si nici nu gasesti, chiar daca scrie pe ebay sau amazon ca e originala nu e. Ca am luat si mai scumpe si mai ieftine, ma rog. Alea originale nu mai tineau si erau umflate, iar cele cumparate, tineau o luna incarcatura, apoi incepea telefonul sa se stinga pe la 30%.
Telefoanele alea au probleme cu bateria, altfel nu imi explic cum ****, s-au umflat bateriile in toate 3 telefoanele, in acelasi timp.
Poti sa cumperi de pe net, dar uite-te bine la review-uri, ca cele after market, te tin toate cam o luna maxim, apoi incep sa dea kics si sa nu mai tina.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Erau pe vremea lor bune acum au trecut aproape 6 ani nu mai sunt eficiente..acum o baterie costa in jur de 70 de lei dar nu cred ca o sa tina cu mai mult de 10 minute

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Te tine la inceput, dar maxim o luna te tine, aia cumparata after market. Ia si tu o baterie noua si vinde-l. happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da o sa il vand ...ca la toate s4 ce le-am luat de pe net cam la toate scadea foarte fast bateria. pacat ar fi fost un tel bun dar il strica bateria.

| gogu220 a răspuns:

De ce crezi că l-a vândut?

| anonim_4396 explică (pentru gogu220):

E evident de ce happy

| Nookoo a răspuns:

Mai bine iti iei o baterie noua, nu e scumpa si e detasabila.

| vasea101 a răspuns:

Poate bateria e deja moarta, dar de obicei ele se descarca repede, chiar si cele noi.