| wolder a întrebat:

Am cumparat un telefon si nu am semnat nimic, nici nu mi-a cerut numarul, pur si simplu mi-a dat cutia, a facut proba la telefon, mi-a dat chitanta dupa ce am platit si gata.
Are garantia in cutie dar nu scrie cand expira. E ceva in neregula?
Daca ma duc cu telefonul si cu bonul pot demonstra cand l-am cumparat ca sa mi-l repare cu garantia daca se strica

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil are 2 ani garantie.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scrie termenul de garantie si acesta se socoteste de la data cumpararii, o dovedesti cu chitanta, pe aceasta trebuie sa scrie data cumpararii.

| express11 a răspuns:

Bonul de magazin, sau chitanta este garantia.pastreazo.cred ca 2 ani au electronicele.

| LTAA a răspuns:

Garantia la aproape orice dispozitiv electric/electronic este de 2 ani de la data achizitiei, neincluzand perioada in care produsul se afla in service.