| InfinityLove a întrebat:

Am dat comanda pe Emag pe 4 septembrie seara, m-am tot uitat pe site sa vad cand vine, pe 6 septembrie mi-am scapat telefonul in wc, iar comanda trebuia sa vina pe 6 septembrie la ora 18 (asa imi apare pe contul meu, de pe site-ul lor, la detalii despre comand).Mie nu imi mai merge telefonul incep sa constat ca nici cartela, m-am tot dus la sediul de fan curier dar coletul meu nu a ajuns, dar pe site-ul lor imi arata ca a fost 'comanda plasata' iar la mine nu a ajuns nimic. Sa se fi razgandit curierul, pentru ca telefonul meu a fost inchis?(Nu am reusit pana acum sa fac rost de cartela mea, eu am sunat la fan curier dar imi da un fel de robot, ca este perioada aglomerata, nimic concret, sa pot vorbi cu o persoana) Ce sa fac? Ajutor! Multumesc

8 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Va trebui sa insisti cu un apel catre compania de curierat, pentru a sti exact ce s-a intamplat cu a ta comanda. Atat timp cat ai fost in imposibilitatea de a fi contactat/a telefonic, nu se poate spune ca e vina curieratului ca nu te-a gasit atunci cand s-a livrat coletul. La fel de bine se poate ca pachetul tau sa fie inca in curs de expediere, dar asta poti afla numai daca vei contacta compania de curierat.
Ca ultima solutie, poti suna la eMag si sa explici situatia, dar si faptul ca nu poti lua legatura cu cei care ar trebui sa-ti livreze comanda si poate obtin ei un raspuns in acest sens.

| InfinityLove explică (pentru dannyel86):

Trebuie sa ma duc maine la Vodafone sa vad ce rezolv cu cartela de la telefon..chiar am nevoie de telefonul pe care l-am comandat.

| dannyel86 a răspuns (pentru InfinityLove):

Recupereaza-ti numarul de telefon sau suna la curierat pentru a modifica datele de contact disponibile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recuperează numărul.Ți se va oferi o nouă cartelă cu acelaşi număr.Cât despre Emag, se ştie că nu sunt chiar cei mai prompți.Şi mie mi s-a-ntâmplat să plasez o comandă, să mi se confirme iar mai departe bătaia vântului.Eu spun să insişti, oricum, se rezolvă pân' la urmă.

| FoxyM a răspuns:

I-ai inundat odata cu telefonul in w.c si de aceea nu au raspunslaughing)

| PsyhoChild a răspuns:

Daca este comanda plasata inseaman ca nici nu au duso in depozit.Sunt mai multi pasi acolo.Comanda plasata e primul pas si din cate stiu trebuie sa se faca comanda, produsele sa fie in depozit ca apoi sa ajunga la curier in cel din urma sa fie livrate.
Poti schimba nr de telefon la unde ai pus comanda. Poti sa o schimbi

| InfinityLove explică (pentru PsyhoChild):

Stiu ca sunt mai multi pasi, as fi vrut sa pun printscreen sa-ti arat, dar imi arata COMANDA PLASATA, iar eu nu am primit nimic.M-am dus ieri si azi la sediu, iar baiatul de acolo mi-a zis ca trebuie sa-mi trimita mesaj pe telefon cand vine...Eu ce sa fac?

| Pietricel a răspuns:

Comanda plasata se refera la faptul ca comanda ta a ajuns la cei de la emah si o vor trimite cu fan courier, nu ca a ajuns deja.