| Andrey550 a întrebat:

Am dat reset la un telefon allviewc 6 duo si dupa resetarr imi cere parola de confidentialitate! Cum pot sa o sterg sau ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Maldini a răspuns:

Tine apasat butonul de blocare ecran si unul dintre butoanele de volum, incearca-le pe ambele la rand, nu mai stiu exact care merge, dar cand telefonul e inchis. O sa iti apara ceva lista ciudata cu optiuni. Alegi resetarea din fabrica, iar telefonul ti se va reseta complet cu tot cu parola! Dar atentie, poze, contacte din telefon, mesajele sau orice din el (ce nu e pe SIM sau CARD) se sterge. Spor!

| Andrey550 explică (pentru Maldini):

Asa am facut dar degeaba

| Maldini a răspuns (pentru Andrey550):

Nu trebuie sa duci telefonul la nici un service sau sa l folosesti pe post de bibelou. Scrie pe YouTube: Allview total reset factory si sa fa ca si in video. Am mai facut asta, sunt sigur ca va merge. Poate la model tau de telefon trebuia apasata alta combinatie de taste. Orice telefon Android se poate reseta fara nici un ban. Doar la iPhone e probleme cu codurile, acolo daca l ai uitat, chiar ca ramai cu bibelou!