| Gaby625 a întrebat:

Am dat un reset la un telefon LG si nu mai stiu adresa de email. Am cautat pe Youtube o rezolvare si am gasit dar cand dau la "touch assistant" la "acasa" imi zice "finalizati setarea pentru continuare" ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

TWRP este un Custom recovery. Orice telefon are un RECOVERY, dar cel default cu care vine telefonul nu poate decat sa stearga memoria interna

Din TWRP poti sa faci extrem de multe, dar depinde si de creatorul de la acare ai versiunea respectiva., DAAAAAAR chestia de mai sus o poate face si varianta simpla de TWRP.Doar cauta pe google
"HOW TO FLASH TWRP (si numele device-ului tau)"

13 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Nu mai cautati metode pe YT pentru ca sunt foarte vechii si automat nu mai merg decat pentru telefoane vechi.

N-ai decat sa flash-uiesti TWRP, dupa intri in el la File Manager si te duci la "/system/priv-apps" iar din aceasta locatie stergi SetupWizard (sau cv cu numele asemanator). Dupa repornesti telefonul si te duce direct in meniul acasa

| Gaby625 explică (pentru Bogdan70001):

Cum adica nu sunt un mare reparator de telefoane ce e ala twrp?

| Gaby625 explică (pentru Bogdan70001):

Asta se intampla http://imgur.com/SZMYq6k

| Gaby625 explică (pentru Gaby625):

Cum adica, *

| Gaby625 explică (pentru Bogdan70001):

Ce e ala twrp?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Gaby625):

AAAAAAA pai doar da Inainte si vezi ce mai zice laughing) Credeam ca este cv mult mai complicat

| Gaby625 explică (pentru Bogdan70001):

Pai am incercat sa sterg wizard ala si tot nu merge

| Gaby625 explică (pentru Bogdan70001):

Https://youtu.be/JsNOqpDyvTM asa e si la mine doar ca la google play service nu pot face nimic.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Gaby625):

Vezi daca nu ai citit ce scrisesem "acum 18 ore | Bogdan70001 a răspuns (pentru Gaby625):
AAAAAAA pai doar da Inainte si vezi ce mai zice laughing) Credeam ca este cv mult mai complicat"

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Gaby625):

Da-i restart

| Gaby625 explică (pentru Bogdan70001):

Pt ce reatart? am dat de sute de ori
.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Gaby625):

TWRP este un Custom recovery. Orice telefon are un RECOVERY, dar cel default cu care vine telefonul nu poate decat sa stearga memoria interna

Din TWRP poti sa faci extrem de multe, dar depinde si de creatorul de la acare ai versiunea respectiva., DAAAAAAR chestia de mai sus o poate face si varianta simpla de TWRP.Doar cauta pe google
"HOW TO FLASH TWRP (si numele device-ului tau)"