| tintarul a întrebat:

Am dezinstalat System UI, acu ce mai ma fac? Aveam si eu tlf inainte sa dezinstalez system UI. Pot reinstala system ui?

Răspuns Câştigător
| Durbaca_Alex_1998 a răspuns:

Apoi ba trebuie sa reinstalezi androidu daca nu stii cum se face sau daca ai un telefon gen Allview sau alta chinezarie du-l la service si til fac bajetii pentru 50 de lei.

14 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Durbaca_Alex_1998 a răspuns (pentru tintarul):

Dul la service e mult de munca cu el.

Răspuns utilizator avertizat
| Durbaca_Alex_1998 a răspuns (pentru tintarul):

Scrie pe net utoc modelul tau rom si daca gasesti cauta pe youtube un tutorial : How to flash a rom into a mtk china phone. e mult de lucru cu el dar se poate face daca ai rabdare ceea ce e esential e sa gasesti rom-ul adica androidul ( Ca windowsul pentru pc )

| Durbaca_Alex_1998 a răspuns (pentru tintarul):

Da ala e modulul de service pentru testarea componentelor nu e recovery

Răspuns utilizator avertizat
| Durbaca_Alex_1998 a răspuns (pentru tintarul):

Nu la telefoanele mtk recoveriul e in engleza ca sa inteleaga si ala care vrei sa-i puna un custom rom
Unde ai intrat tu este modul de testare a componentelor ala se umbla doar la chinezi cand verifica daca telefonul merge bine.

| Durbaca_Alex_1998 a răspuns (pentru tintarul):

Da am avut un Allview a4you si dupa multe tutoriale de pe yt am devenit maestru la flas-uire telefoanelor mtk din china

Răspuns utilizator avertizat