| And7280394847 a întrebat:

Am doua cartele in telefon, una Orange si una Vodafone si o incarc numai pe a doua. Azi am gresit PIN-ul de 3 ori si imi cerea codul PUK iar sus imi apare "Cartela SIM blocata cu codul PUK, Vodafone RO". Daca stau doar cu cartela Vodafone nu imi cere nimic dar daca o bag si pe aia Orange imi cere iar PUK si scrie chestia aia de mai sus. Ce sa-i fac?

1 răspuns:
| Yuoia a răspuns:

Introduci codul PUK de la Orange cand il cere, pentru a debloca sim-ul.