| denismerty a întrebat:

Am doua telefoane, si un singur card de memorie micro SD de 1GB.Pe telefonul Nokia n8(replica)imi merge cardul perfect, dar cand il mut pe Nokia 5230, imi zice ca e corupt,si nu vrea sa_l ia nici cum, am incercat sa il formatez si cu telefonul si cu calculatorul, si tot nimic.Ce as putea face?

1 răspuns:
| kiddoeraxus a răspuns:

Poate ca Nokia 5230 foloseste alta metoda de formatare. Asa am si eu un Samsung Galaxy Mini cu un card de 4GB si cand il bag intr-un Samsung E250 imi ca nu poate citi cardul (ca este corupt) si daca vreau sa-l formatez. Daca il formatez in Samsung E250 imi merge si pe Galaxy Mini dar viteza de scriere/citire este mai mica.