| AndreiMihaiLNM a întrebat:

Am facut root la Samsung galaxy s i9000 si am bagat android 4.4.2 kitkat dar dupa root nu mi recunoaste nicio cartela sim am nev de ajutor

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Felicitari. Ia deschide telefonul(ma refer unde scrii un numar de telefon) si scrie : *#06# E codul pentru imei. Si spune-mi daca acel cod nu apare, daca apare si scrie NULL, daca apare si incepe cu 0 sau daca apare si incepe cu 3.

| Daktary a răspuns:

Instaleaza alta versiune de android ---> http://forum.xda-developers.com/galaxy-s-i9000

| Ungurean_Stefan_Lucian_1999 a răspuns:

Am si eu rootla Samsung galaxy s i9000 dar eu am 4.4.4 tot kitkat si imi merge bine, dar merge bine si se misca excelent doar cu nova launcher, cu altceva merge putin mai greu. Iti recomand sa treci la 4.4.4