| anonim_4396 a întrebat:

Am filmat un clip video cu telefonul mobil si din lipsa de spatiu imi apare "eroare necunoscuta-video imposibil de redat" am sters din aplicatii si tot nu merge...fisierul care contine video are 668mb deci e stocat in telefon.Ce sa fac? Cum recuperez video?

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Intra la Setari>Stocare si apoi undeva ar trebui sa vezi Memoria Cache. O golesti. Sau in cazul in care ai Android, sigur ai o app care iti golestie tie tot Cache-ul si RAM-ul. Dupa tot de la Setari la Aplicatii (sau tii mai lung pe Galerie si dai la informatii) > Galerie (sau cu ce redai tu videoclipurile)> Dai Stocare > Golire Cache si Inchidere fortata. Apoi la setarile de Galerie o sa dai si la Permisiuni, acolo ar trebui sa fie disponibil "Memorie/stocare" (adica bifata sau ce iti apare acolo). Dupa care incerci sa pornesti din nou videoclipul.

Sper sa mearga. Daca nu... incearca sa il pui pe un alt dispozitiv (ca un laptop/PC).

| anonimg a răspuns:

Aplicatiile ocupa prea putin spatiu, si nu se cunoaste daca le dezinstalezi. Cel mai mult spatiu este ocupat de videoclipuri, apoi de muzica si apoi de poze.
Deci daca mai ai videoclipuri este bine sa le stergi pe acelea.
Invata sa iti faci curatenie in telefon. Daca este prea incarcat va lucra mai greu, si bateria se descarca mai repede. De aceea este bine sa facem cat mai des "curatenie" in telefon lasandu-l mai liber.

| AlexG98 a răspuns:

Mie imi trebuie un program ceva sa vizionez video...ca am tot eliberat spatiu destul..fisierul e posibil sa fie intrerupt din lipsa de spatiu.dar are "date" pe el..ca sunt 668 mb..deci s-a inregistrat ceva doar ca din lipsa de spatiu nu s-a salvat tot cred

| Wr3nch a răspuns (pentru AlexG98):

Il descarci pe un pc si te uiti la el.

| nicu991 a răspuns (pentru AlexG98):

Ai incercat cu VLC player? De regula acesta reda fisierele scrise incorect, valabil si pentru calculator.

| AlexG98 a răspuns (pentru nicu991):

Am incercat pe telefon insa e ecranul negru si nu e nicio secunda

| nicu991 a răspuns (pentru AlexG98):

De regula pentru o buna functionare a sistemului de operare Android se recomanda minim 2 Gb spatiu de stocare liber intern.