| anonim_4396 a întrebat:

Am fost astazi intr-un magazin de la Samung si am vrut sa imi iau un telefon.
Dar nu am putut sa ma decid intre: galaxy note 3 neo black si galaxy s4 black edison.
Vreau sa inu s4 pentru senzorul ala si cat e de usor si si note3 neo pentru cat ii tine bateria si pentru s pen.

Voi ce parere aveti, care sa mi-l iau?

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

Sincer, ambele ajung cam in aceeasi perioada de utilizare, note 3 neo are bateria mai mare dar si ecranul este mai mare, deci consum mai mare.
Iar s-pen-ul poate fi inlocuit foarte bine de un stylus la s4.

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eu aş alege Samsung Galaxy Note 3 N9000, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.
ATENŢIE : Samsung Galaxy Note 3 Neo este mai SLAB decât Samsung Galaxy Note 3 N9000!

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5371&idPhone2=5665

http://www.smartprix.com/mobiles/compare.php?ids=3638%2C2493%2C1101kw4ta2b

Dacă vrei neapărat dintre cele 2 modele prezentate de tine, atunci aş alege Samsung I9505 Galaxy S4 Black Edition, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5371&idPhone2=5961

Toate cele bune.

| LTAA a răspuns:

Note 3 Neo este mai mare, are baterie mai mare si S Pen.
S4 are Gorilla Glass, ecran mai bun, camera mai buna si va primi Lollipop:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5961&idPhone2=5125

| TheCosmin02 a răspuns (pentru LTAA):

Deci note3 neo e mai bun nu?
mie imi trebuie sa tina bateria mai mult si mai vreau note pentru s pen (pot sa scriu mesaje direct cu s penul)

| TheCosmin02 a răspuns (pentru LTAA):

Da, mersi!

ma gandesc sa iti duau funda dart docamdata mai astept raspunsuri!

| LTAA a răspuns (pentru TheCosmin02):

Sincer, ambele ajung cam in aceeasi perioada de utilizare, note 3 neo are bateria mai mare dar si ecranul este mai mare, deci consum mai mare.
Iar s-pen-ul poate fi inlocuit foarte bine de un stylus la s4.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Note 3, e mult mai performant.Dar tu ce ai alege intre SONY Xperia Z2 si Samsung Galaxy S5? Te rog sa argumentezi de ce.

| TheCosmin02 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ca ti-am raspuns la intrebare

| anonim_4396 explică (pentru TheCosmin02):

Ok, am vazut, mersi!

| TheCosmin02 a răspuns:

Daa inca n-am dat funda, dar ma gandesc sa eu dau lui LTAA

si sincer miasi lua note 3 neo pentru ca: are ecranul mai mare, arata mai bine, are s pen...