| LTAA a întrebat:

Am Galaxy S3 Mini (GT-I8190), cu android 4.1.2 si am gasit pe SamMobile firmware oficial pentru Galaxy S3 Mini Value Edition (GT-I8200) cu Android 4.2.2.
Singura diferenta Hardware dintre cele doua telefoane este ca VE are 1.2 Ghz, iar cel normal doar 1.

Pot sa instalez firmwareul de VE pe telefonul meu? Pot exista probleme de compatibilitate?
Asta e: http://www.sammobile.com/......XANI1_ROM/

Niciodata n-am inteles politica idoata Samsung, ca "nu facem update la S3 Mini, dar lansam un alt S3 Mini, care are Android 4.2", lucru intalnit si la S3 sau Grand Neo.

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Lasa sistemul de operare cu care a venit telefonul ca sa nu iti para rau.De multe ori trecerea la o versiune superioara provoaca numai neplaceri.