| blaugranu a întrebat:

Am gasit pe net un telefon.anuntul suna cam asa: Samsung Galaxy S3 Alb, necodat si nebrandat,in stare perfecta, vechime 2 luni, cutie cu accesorii originale : incarcator, manuale, cablu de date. Bonus: o husa Samsung tip flip alba din piele si o husa Samsung transparenta pentru spate. tipu cere 1100 lei pe el.se merita? si inca o intrebare.nu-mi place k e alb.cat ma costa sa-i schimb fata in albastru? produsul +/- manopera.va salut cu o funda

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Da, merită banii.
Unul nou costă aproximativ 1500 lei.
Cu siguranţă este original.
Majoritatea preferă să îşi vândă SIII-urile datorită faptului că a apărut Samsung Galaxy S IV.
În opinia mea S III-ul este unul dintre cele mai bune şi moderne telefoane de pe piaţa actuală şi depăşeşte mult performanţa unui Iphone.
În privinţa carcasei, da, se poate schimba. Poţi merge să cauţi fie la un magazin specializat Orange, Vodafone sau Cosmote, fie la Germanos, Altex sau online de pe eMag. Costă aproximativ 100 de lei.
Pa-pa.

2 răspunsuri:
| MaxKiller911 a răspuns:

Salut! Mai intai sa te uiti daca e fake sau nu, asta iti dai seama asa : cand telefonul este inchis culoarea display-ului trebuie sa fie inchisa nu gri deschis si te uiti si cat de greu este pentru ca normal fake-urile sunt foarte usoare fata de original.
Cat despre carcasa nu stiu cat costa...cam 100 lei maxim cred...
Si DA merita! Daca este original se merita din plin.

| blaugranu explică (pentru MaxKiller911):

Pai cred ca e originalu, adica nu are cum sa fie replica ca replica e tot vreo 11 mil si e si dual sim.da imi dau seama daca e fake sau nu(mersi de ponturi) mai ales ca tipu e din acelasi oras ca si mie, deci ne vedem face2face.intrebam de carcasa pentru ca auzisem ca te ajunge vreo 2-3 mil.si eu stiam de pana in 90-100 lei, dar cand am auzit mai multe pareri cu pretu asta de 3 mil, mi-am pus un semn de intrebare si voiam sa aflu si pararea voastra.alte pareri?