| Sawarekh a întrebat:

Am gasit un CD vechi cu un video din anul 1993.
Cum pot sa il convertez sa pot sa il trimit la rude, etc pe telefon?
Exista vreo optiune? Am incercat pe Youtube sa il incarc si nu ma lasa ca e mai lung de 15 min....nu stiu de ce.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca e vorba de disc cd mergi cu el la rude sigur au dvd player si il vezi cu ei, ce te complici cu trimisul pe telefon, daca era videocasetă e mai greu deoarece multi numai au video, dar ciudat cum ai tu cd vechi ca in 1993 nu existau la noi decat videocasetofoane, sau ai copiat caseta video pe dvd?

| sierra1 a răspuns:

N-ai ce converti din el, il mai TAI să "incapă" in cele 15 minute despre care spui sau il trimiti așa cum e prin site-uri specializate in fișiere mari

Bula
| Bula a răspuns:

Tastezi pe cautare Google: "video converter online" si primesti o gramada de raspunsuri.
Incarci filmul de pe CD si descarci rezultatul in format mp4.
Fisierul descarcat este mai mic decat inregistrarea originala si il poti trimite oricui, vizionabil pe telefon, tableta, calculator sau chiar si pe televizor (mai nou).
Daca filmul este prea mare, atunci il poti trimite sub forma de e-mail urias SAU il incarci in Google Drive si trimiti link-ul filmului.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai CD-Player (DVD-Player, CD-writer sau DVD-writer) il bagi in acel player si-l copii pe PC. Din PC il copii pe stick. Daca nu ai te duci la cineva sa ti-l copie pe un stick. Cauti un prieten sau angajatul unei firme care are player.