| SergiuChiosea a întrebat:

Am Huawei x3 ideos si am scos folderul cu update si stiu cum sa-l pun pe telefon numai ca am multe aplicatii si nu vreau sa le pierd

cind faci update la android se sterge ceva sau sa se reseteze la setarile din fabrica?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acest model de telefon vine din fabrică cu Android v2.3 (Gingerbread) şi NU are update oficial - vezi linkul :
http://www.gsmarena.com/huawei_u8510_ideos_x3-3840.php

Deci, NU ştiu ce ai "scos" tu de pe net, dar e POSIBIL să NU fie compatibil cu modelul tău de telefon.

De asemenea, NU te sfătuiesc să faci root şi să instalezi custom-ROM ( deci, o altă versiune superioară de Android ), deoarece NU va duce telefonul aşa ceva ( are procesor foarte SLAB şi rami PUŢINI )!
Ori se va bloca/va sacada, ori strici telefonul...

Toate cele bune.

| SergiuChiosea explică (pentru bursuc001):

Mersi p`u info. dara nici nu incerc

| bursuc001 a răspuns (pentru SergiuChiosea):

Cu plăcere!

Toate cele bune.

| alexmarton a răspuns:

Daca imi zici si versiunea, as putea sa te ajut cu un raspuns foarte bun happy
Ce spui?

| SergiuChiosea explică (pentru alexmarton):

La telefon acum e 2.3.4 dar care o sa o instalez nu stiu precis.dar nu mare tare cam 2.3.5