| Maria_Alina_Tacit_1996 a întrebat:

Am in iphone 4s si este codat in icloud. Daca ii schimb placa de baza, se va reseta? Ca alt solutii nu am gasit. Multumesc.

4 răspunsuri:
| BenWilde a răspuns:

Sa-i schimbi "placa de baza" inseamna sa schimbi absolut tot. Bine, iti mai ramane motorasul care vibreaza si difuzoarele. Te costa mai mult sa faci schimbul asta decat sa-ti iei altul nou. Vinde-l pe asta in icloud pentru piese, si pe urma pui diferenta si-ti iei altul.

| Maria_Alina_Tacit_1996 explică (pentru BenWilde):

Mai mult de 100 de lei nu iau pe el. Si am gasit placa de baza la 120 de lei. Dar e suta la suta sigur ca va merge daca ii schimbi placa? Adica sa nu-mi apara si apoi problema asta ci icloud

| Mario1999 a răspuns (pentru Maria_Alina_Tacit_1996):

Salut! Singurul lucru la care trebuie sa fii atenta este ca placa pe care o cumperi sa nu fie o placa blocata.

| Maria_Alina_Tacit_1996 explică (pentru Mario1999):

Da,dar tot e mai ieftina o placa nouadecat decodatul... mersi muult