| Paul_Antal_1998 a întrebat:

Am închis telefonul pentru câteva minute, l-am deschis, dar nu mai aveam semnal, am scos cartela,am băgat-o in alt telefon și acea semnal, in telefonul meu am băgat una de cosmote si avea semnal,am cumparat alta cartela Orange, am băgat-o in telefonul meu și pentru 5 minute am avut semnal, și acum nu mai am. Oare ce sa fac? Chiar am nevoie de telefon... Va rog, dau funda

Răspuns Câştigător
| AndreYStaR a răspuns:

Poti sa duci telefonul la un Orange service, poate s-a defectat ceva si acel defect iti demagnetizeaza cartela si ramai fara semnal... i s-a intamplat unui prieten

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Pentru a afla natura defectiunii, iti recomandam sa mergi la cel mai apropiat magazin Orange (sa ai la tine cartela SIM, telefonul, factura fiscala si certificatul de garantie). Colegii nostri te vor ajuta sa afli despre ce este vorba si sa rezolvi situatia.
O zi buna,
Orange Helper

| Paul_Antal_1998 explică:

Bag pl în Orange laughing m-am dus și au zis să merg la un service. și acolo au zis ca trebuie schimbate toate chestiile care țin de semnal...