| Amg33 a întrebat:

Am înțeles că Huawei nu mai are magazin play, are o aplicatie anume de unde descarci Facebook, whatsapp etc?

8 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Le gasesti cu Petal Search. Unele sunt si pe App Gallery, versiunea lor de Google Play Store.

| NLS a răspuns:

Are magazinul lui, însă unele aplicații nu se găsesc încă în el.
In acest caz poți apela la alte magazine, de unde instalezi sub forma de apk.
Aptoide, ApkPure, etc

Aplicațiile Google... Mai complicat puțin, dar se pot instala și acelea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NLS):

Aptoide nu-i un fel de softonic? Adică nu știi ce prinzi sau nu cu viruși. Cred că si apk pure se încadrează

| NLS a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se compara, am scos de multe ori aplicatii pentru niste telefoane mai vechi (al tatalui, al unei vecine) care au refuzat sa isi faca cont de Google.

Daca dai click doar pe Download (sau si mai bine - scanezi codul), nu are ce sa se intample, atata vreme cat cunosti cat de cat aplicatia, si nu are vreun nume extra dubios, de care auzi prima data.

Cand am nevoie de o aplicatie noua, intai caut pe net despre ea, sa vad nume, producator, daca altii au avurt probleme cu ea la instalare,. apoi o descarc de pe cele 2 site-uri.

| siriusblack98 a răspuns:

Intri pe browser si descarci Aptoide. De acolo iti iei toate aplicatiile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru siriusblack98):

Aptoide nu-i un fel de softonic? Adică nu știi ce prinzi sau nu cu viruși

| siriusblack98 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am luat de pe el ce am avut nevoie si nu am treaba cu virusii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apkpure