| Marmotius a întrebat:

Am intrat in apa cu un telefon Samsung Galaxy S8+ care este ciobit in colturile de jos... El a functionat iar dupa ce am uscat camera frontala cu un feon pentru a dezaburi camera frontala, tauch-ul nu mai merge...Ce pot face?

3 răspunsuri:
| wolfves a răspuns:

Vrei sa spui ca l-ai bagat intentionat in apa? Data viitoare ia o husa subacvatica waterproof.

| Marmotius explică (pentru wolfves):

Telefonul e rezistent la apa...Nu a avut nicio problema pana acum

| RoCkKiD a răspuns (pentru Marmotius):

Nu prea ai ce sa ii faci daca e prajit displayul..costa cat jumatate din telefon deci il arunci si iei altul.

Probabil cazaturil au cauzat dislocarea materialului izolator chestie care a dus la intrarea apei. Daca prin ciobit te-ai referit la bucati de ecran sarite atunci e clara treaba.