| Jeleul97 a întrebat:

Am intrat intr-un Orange acum ceva timp si am observat ca 2 telefoane aveau sim in ele. Daca au credit pe cartela, pot sa-mi trimit euro pe telefonul meu? E legal?! Adica, de ce ar pune o cartela cu credit intr-un telefon la care are acces toata lumea.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le lasa pentru teste, cum spui ca ti-au aratat si tie.
Da, sigur este furt.
Cred ca stii deja, dar in bazele lor de date se pastreaza toate, absolut toate mesajele, convorbirile, etc. Plus cum am spus, camerele de supraveghere. Crezi tu ca eu lasa telefoane scumpe la indemina tuturor fara o minima protectie? Asa ca, nu te juca, nu merita detentia pentru citiva lei.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista si cartele cu numar dar fara credit. Probabil din acelea sint, pentru a putea fi deschis telefonul.

| Jeleul97 explică (pentru anonim_4396):

Acele cartele au credit pe ele. Pentru ca mi-am trimis un sms sa vad daca merge. Are ceva daca le folosesc la transfer de credit?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jeleul97):

Da, poti fi acuzat de furt.
Au numarul tau (unde trimiti) dar si camere de supraveghere.Asta, daca vrei cumva sa trimiti pe alt numar.

| Jeleul97 explică (pentru anonim_4396):

Intrebarea mea este urmatoarea. Mai intai, merci de raspunsuri, dar sunt curios de ce o companie de telefonie mobila ar lasa cartele cu credit, pe telefoanele acestea? Toata lumea are acces la ele. Si apropo, au si o limita de euro pe zi din cate am inteles. Esti sigura ca este furt?

| Jeleul97 explică (pentru anonim_4396):

Merci frumos pentru timpul acordat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jeleul97):

Am vrut sa te ajut, ca sa nu gresesti. Ma bucur ca ai inteles. O zi buna!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jeleul97):

Le lasa pentru teste, cum spui ca ti-au aratat si tie.
Da, sigur este furt.
Cred ca stii deja, dar in bazele lor de date se pastreaza toate, absolut toate mesajele, convorbirile, etc. Plus cum am spus, camerele de supraveghere. Crezi tu ca eu lasa telefoane scumpe la indemina tuturor fara o minima protectie? Asa ca, nu te juca, nu merita detentia pentru citiva lei.