| anastasia907 a întrebat:

Am iPhone 4s il am de putin timp si vreau sa imi pun IOS7, dar cand dau la general - actualizare software imi da cautare actualizare si ramane asa nu imi apare nimic. Ce pot face?

3 răspunsuri:
| oioneko a răspuns:

Poti sa ii faci o actualizare din itunes, dar nu cred ca poti face momentan la ios7, nu m-am documentat recent dar din cate stiu e cu destule probleme ios7, cel mai probabil 6 e cel mai bun pentru tine.

| anastasia907 explică (pentru oioneko):

Eu am IOS6 si vreau sa imi pun IOS7 dar nu merge ma duc la general ->acualizare software si dupa imi da cautare actualizare si ramane asa

| MobitelServiceGSM a răspuns (pentru anastasia907):

Ai grija ca iPhone sa fie incarcat, eventual conecteaza-l prin cablu de date la PC.
Daca ai jailbreak pe telefon, NU face update prin WIFI. Conecteaza-l la iTunes, si da-i update sau restore de acolo.
Ai grija sa-ti faci un backup inainte.

Daca ai nevoie de consultanta gratuita, contacteaza un service specializat Apple iPhone:

http://www.service-iphone.info/service-iphone/
http://www.mobitel.ro