| Stefania_Maria_1950 a întrebat:

Am iphone 5 si il incarc inainte de culcare 100%.A doua zi, e 74% si mi se descarca intr-o zi.
Ce sa fac?
Funda.

Răspuns Câştigător
| YoChriss a răspuns:

Hei! Daca nu il folosesti pe timpul noptii, inchide-l. Dimineata cand il vei porni va avea minim 95%. Ca sa nu ti se descarce intr-o zi, da-i luminozitatea la cel mai mic nivel, si opreste Wireless-ul si Bluetooth-ul cand nu le folosesti. Dupa ce ai iesit dintr-o aplicatie, tii apasat pe butonul de jos 2 secunde, si glisezi aplicatiile care apar in sus sau in jos ca sa le inchizi. Funda?

4 răspunsuri:
| Stefania_Maria_1950 explică (pentru YoChriss):

Merci
O sa incerc in noaptea asta sa il inchid
Merci pentru celelalte sfaturi
Chiar merge!

| mont a răspuns:

O solutie ok este sa iti cumperi o baterie externa, astfel il poti folosi la maxim fara griji ca ramai fara baterie. Eu asa fac.

| Stefania_Maria_1950 explică (pentru mont):

De unde as putea cumpara si cat costa?

| mont a răspuns (pentru Stefania_Maria_1950):

Se gasesc pe net, la eMAG sau chiar Flanco. In functie de model si capacitate difera pretul de la 30 ron pana la 400-500 ron.