| Balcosmina55 a întrebat:

Am iphone 6, si am tot primit notificare sa actualizez software, dar nu am actualizat. Si acum mereu cand ma duc la setari, am acolo la general, bulinuta aia rosie si este la actualizare. Sa actualizez software? Voi pierde ceva din telefon? Poze, conturi? Sau imo va cere ceva parole?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu pierzi nimic dar la telefoanele vechi actualizarea poate face ca ele sa se miste mai incet sau sa se descarce mai repede. Eu am refuzat sa mai actualizez ipad-ul de foarte mult timp si inca merge perfect. La iphone eram la zi cu software-ul si mai rau ii facea...in plus smecheria asta a lor e dezvaluita in foarte multe articole.

| Goete a răspuns:

In principiu nu pierzi nimic.
Dar mereu se recomanda sa ai copie de securitate, pentru daca ceva se intampla.