| mucificatorul201 a întrebat:

Am iphone 8.
Daca am cablu de incarcare fake, adica doar firul de legatura, este vreo problema?

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=HoHDM46Hgk4 Uita-te la asta si vezi cu ochii tai.

| artemidak a răspuns:

Sincer tot aia e

oricum se va buli repede

| Unicorni26 a răspuns:

Sincer, eu zic ca da, chiar și asa este o problemă.
Trebuie sa ai un încărcător original și special pentru iPhone ul tău.
Chiar dacă costa destul de mult, o sa coste și mai mult sa-l repari.
Eu am avut multe încărcătoare fake și mi-am distrus bateria.
Telefonul avea momente când avea 100% și după doua-trei ore 15-10%.
Sau când mai avea 20-15% se închidea și când îl reporneam îmi arata ca mai are doar 5-3%.
Bateria unui IPhone oricum iti va da bătăi de cap, iar cu un încarcator fake e si mai nașpa.
Eu te sfătuiesc sa-ti iei un cablu original.

| Unicorni26 a răspuns (pentru Unicorni26):

Eventual du-te și întreabă pe cineva care se ocupa cu asa ceva, de exemplu la Orange sau undeva unde se repara telefoane.
Sau cauta pe internet.
Pentru ca se poate sa ma înșel, însă sunt destul de sigura de răspunsul meu, dar cine știe.