| SoreMihalacheSorina a întrebat:

Am iPhone si mi-am uitat codul de deblocare. Am avut prea multe incercari deja si imi apare,"Iphone dezactivat, conectare la iTunes" cum adica?

1 răspuns:
| nutuxcristian a răspuns:

Salut! In primul rand, descarca iTunes pentru laptop sau pc de aici: http://www.apple.com/itunes/download/
Apoi, conecteaza iPhone-ul prin cablul USB la laptop sau pc. El urmeaza sa fie recunoscut de catre iTunes si il vei selecta din lista din iTunes. Apoi, apesi pe RESTORE si il configurezi ca fiind 'iPhone nou'. Practic ii faci setarile din fabrica.
Daca intampini probleme, te rog sa ma contactezi