| mysmile a întrebat:

Am luat un abonament cu un telefon s5 de la Orange, pot inchide abonamentu si sa platesc doar telefonul in rate? trebuie sa platesc 160 pe luna si e prea mult

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu poti, daca vrei sa inchizi abonamentul trebuie sa platesti in avans lunile ramanse.

cand ti ai facut abonamentul nu te ai gandit ca nu poti plati 160 pe luna?

| neutrino a răspuns:

Nu, pentru ca asta e afacerea lor!

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Daca telefonul a fost cumparat la pret subventionat cu abonamentul pe care il ai si doresti inchiderea lui inainte de expirarea perioadei contractuale, este necesar sa achiti contravaloarea acestuia inmultita cu numarul de luni ramase. Pentru a afla suma exacta, iti recomand sa apelezi gratuit la 411.
O zi buna,
Orange Helper

| mysmile explică (pentru OrangeHelper):

Scuze dar nu am inteles, platesc contavaloarea telefonului? sau si a abonamentului? pentru lunile ramase