| nuamnume22 a întrebat:

Am luat un laptop in urma cu doi ani jumatate de la dc-shop, toate bune si frumoase pana, la o problema cu acumulatorul, l-am dus la garantie, sa-mi rezolve problema, zis si facut.problema s-a rezolvat dar a iesit din service cu o modificare, desi pe fisa de service nu scrie absolut nimictimp de 1an jumate am fost plecat in strainatate laptop a ramas in tara... nu l-a mai folosit decat mama cu un windows 7 starter ca sa vorbim si skype., dupa 1 an-jumatate deschid si eu laptopul pe care se juca mama, si constat ca laptopul meu, avea placa video schimbata de la un1gb, la una de 256 Intel HD GMA, tin sa mentionez inainte aveam nVidia. Laptopul este neumblat, doar cum a iesit din service toate suruburile sunt la locul lor, am facut constarea cam tarziu. Se poate sa-i actionez cumva in instanta? Am si fisa de iesire din service, si martorii necesari care pot atesta faptul ca laptop-ul timp de un an jumate a fost in tata, sau macar o reclamatie la protectia consumatorului? Va multumesc anticipat, va rog nu fi-ti rautaciosi! Dau funda celui mai bun raspuns! si va rog politicos iertati eventualele greseli de ortografie. oboseala isi spune cuvantul

Răspuns Câştigător
| iryonutz a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema cu un PC (Desktop) care de la Nvidia 1gb a plecat cu HD Graphics...nu ai ce sa faci. Data viitoare poti fi mai atent, sa faci verificarea de fata cu ei si dupa poti actionawinking...De acum e prea tarziu

1 răspuns:
| AndreeaMe a răspuns:

Sigur nu mai ai ce face dupa 1 an si ceva...