| Făt_Alina_1978 a întrebat:

Am luat un telefon ZTE ICE de la RDS si copilul mi-a scapat telefonul si s-a spart ecranul. touchscreen-ul este functional si functioneaza perfect. am vb cu cei de la RDS si nu vor sa imi inlocuiasca touchscreen-ul nici contra cost. cica nu au piese. e normal asa ceva? telefonul nu l-am cumparat de la bisnitari ci de la firma lor. nu e normal sa aiba piese? cred ca voi ajunge la protectia consumatorului pe tema asta... daca aveti vreo idee va rog sa ma luminati. multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| 123surprise a răspuns:

Pai poti merge la un centru privat sa schimbi display-ul si daca nu vrei ( costa destul de mult) il poti vinde pe un site ca mercador, ebay, tocmai.ro, okazy sunt destui doritori.

| Făt_Alina_1978 explică (pentru 123surprise):

Am fost pe la mai multe service-uri din constanta si toti ridica din umeri ca nu exista piese, ca telefonul este in editie limitata facut special pentru RDS bla bla

1 răspuns: