| Cristi_7218 a întrebat:

Am mai pus intrebari despre noul meu iphone si revin cu inca 1. Precizez ca am Iphone 4s, se descarca foarte repede bateria ( am ios 6.0.1 pe el ) trebuie sa il incarc la 2-3 zile daca nu ma prea joc pe el si la 1-2 zile daca ma joc si stau pe internet. Vreo rezolvare nu stiti? Inainte aveam Iphone 3g si nu se descarca asa repede.

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut! Stai.ti se pare putin?
Deci te tine 3 zile daca nu PREA te joci pe el.
Deci sa zicem, intr-un caz fericit in care nu il folosesti de loc (doar apeluri) te-ar tine 4 Zile.
Eu am un Optimus NET, care intr-un caz fericit in care nu il deschid TOATA ziua, ma tine 24 de ore. Zi mersi daca te tine si 1 zi jumate daca umbli pe el! Si ce, cu ce te deranjeaza sa il incarci zilnic? Nu este mare filozofie si NU poti sa spui ca te deranjeaza.
Cand te culci, iti pui telefonul la incarcat langa pat, ca sa nu zici ca nu il ai langa tine. Dimineata cand te trezesti are bateria plina din nou! Care este problema? Si daca nu ai priza langa tine, ma indoiesc ca nu ai vreun prelungitor care nu il folosesti. Si niste prelungitoare noi mai mult de 20Ron nu sunt!

Sper ca te-am putut ajuta!

2 răspunsuri:
| MishuD a răspuns:

Nu ai absolut nici o problema, atat tine bateria unui iphone 4s.
Mai ales ca este telefon nou pun pariu ca il folosesti cel putin 7-8 ore pe zi pentru jocuri, muzica si internet.

Uite specificatiile bateriei de pe GSMarena :
Non-removable Li-Po 1432 mAh battery (5.3 Wh)
Stand-by Up to 200 h (2G) / Up to 200 h (3G)
Talk time Up to 14 h (2G) / Up to 8 h (3G)
Music play Up to 40 h

| Adelina9990 a răspuns:

Si eu am tot iphone 4 si am aceeasi problema, bateria tine foooarte putin. Am fost la magazinul COSMOTE de unde l-am cumparat iar personalul de acolo a spus ca la toate smartphonurile bateria tine foarte putin deoarece sunt telefone foarte destepte si au foarte multe aplicatii. Deci nu poti rezolva nimic, nu are cum sa te tina mai mult bateria. ppe toti care au iphone-uri ii tin foooarte putin bateria. Deci nu poti rezolva nimic in privinta asta.