| cristisoru09 a întrebat:

Am nevoie de ajutor legat de un virus.
La fiecare 2 minute, indiferent pe ce aplicatie ma aflu pe telefon mi se deschide browser ul si apare o pagina spam.
Face de ieri asa de cand am incercat sa instalez o aplicatie nesigura.

Vreun program util ca sa scap de virus fara sa resetez telefonul? Pe Magazin Play nu am gasit inca nimic sa rezolve problema.

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

E un adware, daca erai pe PC te scapam, dar cum toate aplicatiile pe telefon sunt jeguri, nu prea stiu ce sa zic.

Incearca https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qihoo.security&hl=ro

sau https://free.kaspersky.com/

| cristisoru09 explică (pentru N0xEterniS):

Cica 360 Security ala ar fi eliminat virusul. Sa vedem daca mai apare din nou problema, momentan pare ok. Mersi big grin

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ai incercat cu BitDefender? big grin

| xSega a răspuns:

Antivirusii de pe telefon nu te vor ajuta, dă-i o resetare din fabrica

| cristisoru09 explică (pentru xSega):

Momentan am scapat de problema.

| flykid2018 a răspuns:

Nu prea exista aplicatii incearca soft

| AndreeaIoana01 a răspuns:

Nici-un program de Anti-Virus nu este bun pe telefon. Salveaza pe un PC/Laptop tot ce este important si da-i resetare din fabrica. Altfel mu poti scapa