| Khiley a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Telefonul meu nu se mai încarcă! Prima dată am crezut că este din cauza încărcătorului dar am încercat să-l încarc cu altul și situația este la fel! L-am repornit și alte chestii în speranța că poate își revine dar nimic! Când îl bag în priză arată că se încarcă iar după 3 secunde nu mai merge! Poate mă poate ajuta cineva! Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Legion7X a răspuns:

Schimbă cablul de la încarcator. Nu incarcatorul cu totul.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Posibil bateria sa fie defecta si trebuie altă baterie nouă ori contactele din mufa telefonului sau rupt si trebuie cositorite sau schimbata mufa, aceste operatii se fac la un atelier reparatii telefoane nu il poti face tu, il duci la ei si ei vor spune ce anume trebuie facut baterie nouă sau mufă nouă, sau ambele si i ti va spune pretul, scorul.

| gabriel2004o a răspuns:

Ori ai praf sau alte mizerii (chiar și apa) în mufa și dacă nu e nici una atunci ai stricat mufa și trebuie înlocuită
Dacă e micro-usb ar cam fi cazul sa schimbi telefonul ca alea sunt foarte problematice și sa treci pe usb-c

| Khiley explică (pentru gabriel2004o):

Iam schimbat încărcătorul și merge. Este ciudat totuși că am încercat cu încărcătoarele (care sunt bune) celorlalți din casă și nu mergea. Și am primit altul și acum merge.

| Ana1687 a răspuns:

Înseamnă că s-a stricat mufa telefonului.
Prima dată, încearcă să o cureți, vezi pe internet cum, poate e de la praf.
Dacă nu merge nici după, du-l la un centru de reparat telefoane