| Juliiia a întrebat:

Am nevoie si eu de putin ajutor! Imi place foarte mult design-ul de la LG OPTIMUS L7, si nu stiu cat e de bun. M-ati putea ajuta cu o parere? Recompensa :

Răspuns Câştigător
| fuzzer a răspuns:

General
Smartphonebig grinaTouchscreenbig grinaTastatura QWERTY:NuTip tastatura:StandardRetea 2G:850 / 900 / 1800 / 1900Retea 3G:900 / 1900 / 2100Dual Sim:NuModel Procesor:Cortex A5Procesor (MHz):1000Dimensiuni (W x H x D mm):69 x 127.5 x 8. 7Culoare:NegruGPS:A-GPSSistem de operare:Android v4.0 (Ice Cream Sandwich)Greutate (g):121
Memorie
Slot memorie (tip):MicroSD (pana la 32 GB)Memorie interna (MB):4 GB stocare / 512 RAM
Afisaj

Tip display:TFTRezolutie (pixeli):480 x 800Numar culori:16MDiagonala display (inch):4.3

Conectivitate
GPRSbig grinaTehnologie Bluetooth:V3. 0Tehnologie wireless:802.11 b/g/nNFC:NuUSB:MicroUSB v2. 0Porturi:Jack 3.5 mm

Foto video
Rezolutie senzor (Mp):5. 0Rezolutii foto:2592 x 1944Blitz integrat:LEDRezolutie video:640 x 480Camera secundara:NuCaracteristici foto/video:Auto Focus
Alimentare
Capacitate (mAh):1700Tip baterie:Li-Ion
Comunicare
Mesagerie:SMS / MMS / IMBrowsingbig grinaE-mailbig grina
Multimedia
FM radiobig grinaRedare videobig grinivX/Xvid/MP4/H.264/H.263/WMVRedare audio:MP3/WAV/WMA/eAAC+
Altele
SAR (W/kg ) :0. 762Aplicatiibig grinocument viewerSenzori:Accelerometru
Busola digitala
Senzor de proximitate

In concluzie este perfect.

4 răspunsuri:
| Valentin0144 a răspuns:

Dupa mine telefonul este foarte bun..are android 4.0.3(ice cream), are camera pe spate de 5 si pe fata digitala.procesorul este bunicel. qualcomm 1, 0 Ghz. Dupa mine este un telefon buna fata de altele

| Juliiia explică (pentru fuzzer):

Astea le-am vazut si eu pe net, dar am auzit pareri si pro si contra, si nu stiam ce sa fac ..Multumesc kiss

| fuzzer a răspuns (pentru Juliiia):

Mie mi se pare mai bun decat Galaxy-u, parerea mea.
Cu placere:*

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

La prima vedere LG Optimus L7 impresionează prin ecranul generos de 4, 3 inch, la fel de mare ca cel de pe cunoscutul Galaxy S II. Smartphone-ul este uşor şi subţire. Ţinut în mână, acesta pare a avea chiar mai puţin de 8, 7 mm. Capacul din spate este realizat din material plastic, similar cu cel întâlnit la telefoanele ieftine.

Optimus L7 are o interfaţă intuitivă, uşor de folosit, caracteristică Android 4. Telefonul are pe linia de jos a ecranului shortcut-uri către patru dintre cele mai folosite funcţii: contacte, telefon, mesaje şi aplicaţii.

Smartphone-ul are instalat sistemul de operare Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich. Optimus L7 vine cu aplicaţia Polaris Office pentru editarea documentelor Word, Excel si PDF. Sunt disponibile peste 600.000 de aplicaţii în Google Play.

Camera are o rezoluţie medie de 5 MP, fotografiile realizate fiind de o calitate destul de modestă, cu excepţia celor în care sunt surprinse cadre largi la lumina naturală. Pentru distanţe mici, autofocalizarea nu este pe măsura aşteptărilor. Camera are în schimb touch focus-ul.

Telefonul are o configuraţie medie şi se mişcă destul de bine, însă are uneori şi momente când răspunde cu întârziere. Procesorul este single-core Cortex-A5 cu frecvenţa de 1 GHz, integrat alături de procesorul grafic Adreno 200 în chip-ul Qualcomm MSM7227A Snapdragon.

Telefonul se conectează foarte uşor la Internet, atât prin Wi-Fi, cât şi prin 3G.

Eu am avut ocazia de a testa acest telefon timp de o săptămână. Nu am avut aşteptări prea mari dar cu toate acestea am rămas impresionată. Nu mi l-am cumpărat, am un Samsung Galaxy SIII în prezent, însă dacă l-aş avea mi-ar face mare plăcere să îl folosesc din nou. LG Optimus L7 este o alegere foarte bună pentru cei care doresc un smartphone cu ecran mare la un preţ accesibil.

Pa-pa.