| Mihai123211 a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutor, sper ca ma puteti ajuta. Daca sunt pe telekom si am telefonul inchis zice ca ' persoana apelata nu este disponibila momentan' dar daca cartela nu mai e functionala tot asa o sa zica? Prietena mea stiu ca avea probleme cu bateria de la telefon si de 2 zile nu am mai reusit sa dau de ea, eu fiind in alt oras acum si ma ingrijorez pentru ea, mai ales ca acum nu are bani sa ia una noua, imi e teama sa nu ii fi furat careva telefonul si sa arunce cartela.Dau funda

2 răspunsuri:
| BogdanMx a răspuns:

Salut.

Atat in cazul in care telefonul este inchis sau cartela s-a defectat vei auzi mesajul ca "Persoana apelata nu este disponibila momentan. Va rugam reveniti." Doar daca Telekomul i-ar inchide numarul, ar spune ceva de genul: "Numarul nu este in serviciu."

Numai bine.

| cumdc a răspuns:

Deci de furat nu-s ce sa zic. poate si-a schimbat cartela daca nu-i mergea telefonul baga cartela in telefonul unei prietene var/a vecini ceva sau suna de la altcineva daca nu avea minute dar daca e pe telekom parca putea sa trimita mesaje gratuit daca nu mai avea credit sau Facebook nu aveti sa iti dea mesaj acolo putea sa gaseasca net undeva zic si eu ...eu cred ca nu mai vrea sa fie cu tine si sa nu-ti franga inima a gasit sa bagea asta